2018 European year of cultural heritage Co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union

Meno vadovas

Rodrigo Calveyra

Iš Brazilijos Porto Alegre miesto kilęs Rodrigo Calveyra vaikystėje mokėsi groti išilgine fleita, obojumi, smuiku ir fortepijonu. Būdamas14-os metų jis kaip išilginės fleitos solistas koncertavo su Porto Alegre simfoninio orkestro kameriniu ansambliu. 1991 m. Calveyra gavo specialią stipendiją ir studijavo Buenos Airėse, Argentinoje. Nuo 1988 m. iki 1996 m. jis nuolat dalyvavo senosios muzikos festivaliuose Brazilijoje ir Europoje.

 

1996 m. Calveyra pratęsė savo studijas Šveicarijoje, „Schola Cantorum Basiliensis“ aukštojoje mokykloje, kur 2000 m. įgijo išilginės fleitos magistro laipsnį. Bestudijuodamas Bazelyje, jis tuo pat metu specializavosi viduramžių muzikoje Italijoje, Milane, „Civica Scuola di Musica“. Vėliau pratęsė studijas Vokietijoje, Trosingeno Aukštojoje muzikos mokykloje, kurią 2012 m. baigė korneto magistro laipsniu. Šiuo metu Calveyra rašo muzikologijos daktaro disertaciją apie Silvestro Ganassi diminucijas Sorbonos universitete Paryžiuje. 

 

Kaip solistas Calveyra grojo su orkestrais Brazilijoje, Šveicarijoje, Italijoje ir Argentinoje, su įvairiais ansambliais koncertavo daugumoje prestižinių Europos ir Pietų Amerikos senosios muzikos festivalių. Calveyra nuolat groja ansamblyje „Cappella Mediterranea“, kuris šiuo metu yra Paryžiaus „Opéra Garnier“ senosios muzikos ansamblis. Jis dalyvavo įrašinėjant senosios muzikos kompaktines plokšteles su tokiomis įrašų kompanijomis kaip „Hamonia Mundi France“, „Deutsche Harmonia Mundi“, „Ambronay Editions“, „Ricercar“, „France Musique“, „Radio France“ ir kitomis. Jis nuolat skaito paskaitas apie senąją muziką ir veda meistriškumo kursus Lietuvoje, įvairiose Europos ir Lotynų Amerikos šalyse. Nuo 2013 m. Calveyra vadovauja Vilniuje įsikūrusiam senosios muzikos ansambliui „Canto Fiorito“.