2018 European year of cultural heritage Co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union

Prezentacijos vaikams

Interaktyvi prezentacija vaikams „Hanzos kelias“

 

Siekiant didinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą istorija, Europos kultūros paveldu bei plėsti senosios muzikos klausytojų ratą, šio projekto meno vadovas Rodrigo Calveyra vyks į kiekvieno miesto, kuriame bus surengti projekto koncertai, mokyklas, kad pravestų interaktyvią prezentaciją „Hanzos kelias“ – specialiai vaikams skirtą paskaitą apie istorinę Hanzos sąjungą, jos kultūrą ir muziką su vizualine medžiaga, garso įrašais ir gyvais muzikos pavyzdžiais. Prezentacijos metu vaikai bus skatinami atsakyti į klausimus ir gaus suvenyrų, kurie jiems primins, kur galėtų toliau patys ieškoti daugiau informacijos apie projektą ir jo turinį. Vaikai bus pakviesti atvykti į projekto koncertus arba klausytis jų tiesioginių transliacijų per specialią išmaniųjų telefonų programėlę „ERP Live“.

 

Pirmoje prezentacijos dalyje Calveyra pasakos apie istorinį Hanzos sąjungos reiškinį – kas tai buvo, kaip ir kodėl ši sąjunga buvo sukurta, atskleis jos formavimosi, pakilimo ir saulėlydžio laikotarpius. Rodydamas žemėlapius jis vaikams parodys pagrindinius prekybinius ir kultūros mainų maršrutus tarp Hanzos miestų. Vaikai gales suvokti savo šalį ir jos Hanzos miestus kaip platesnio istorinio tinklo dalį.

 

Antrojoje paskaitos dalyje lektorius apibūdins pagrindines XVI a. pabaigoje  XVII a. pradžioje Hanzos šalyse – kurtos muzikos ypatybes ir paruoš vaikus klausytis koncerto. Po trumpo koncerto programos kompozitorių pristatymo ir  istoriškai pagrįsto muzikos atlikimo principų išaiškinimo bus pateikti ir analizuojami muzikos pavyzdžiai. Paskaita suteiks vaikams žinių, kaip klausytis ankstyvosios muzikos ir padės koncerto metu atpažinti išanalizuotus jos elementus.

Paskaitoje bus naudojamos įvairios prezentavimo medijos.

 

Prezentacijų kalendorius

 

 

 


Talinas
Talinas
Kelnas
Kelnas
Vilnius
Vilnius
Krokuva
Krokuva