2018 European year of cultural heritage Co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union

Projekto partneriai

Musica Antiqua Salzburg

"Musica Antiqua Salzburg" – instrumentinis ansamblis, pagrindinį dėmesį skiriantis senosios muzikos atlikimui istoriniais instrumentais. Zalcburgo mieste  ansamblis kuria profesionalią platformą muzikos atlikėjams, kurie išgarsėjo sėkmingu bendradarbiavimu su žinomais dirigentais ir orkestrais arba kaip solistai, koncertuojantys įvairiose pasaulio scenose.

MAS daugiausia atlieka ankstyvojo baroko instrumentinę konsorto muziką barokiniais trombonais ir kornetais, palaikomais įvairių sąstatų basso continuo, o taip pat ir su didesnių sąstatų pučiamųjų ir styginių instrumentų ansambliais. Svarbią MAS repertuaro dalį sudaro to paties laikotarpio vokalinė muzika solistams ir didelės apimties choriniai kūriniai.

Ansamblis koncentruojasi į turtingą Zalcburgo kultūrą ir muzikos įvairovę, gręžiasi į baroko laikotarpio kompozitorius, tokius kaip Heinrichas Ignazasas Franzas Biberis, Paulas Hofhaimeris, Johannas Stadlmayris ar Georgas Muffatas. Kita vertus, MAS skiria daug kūrybinės energijos italų baroko kompozitorių  (Giovannio Gabrielio, Claudio Monteverdi, Biaggio Marini), vokiečių (Heinricho Schützo, Michaelio Praetoriuso, etc.) ir kitų Europos tautų baroko kompozitorių muzikos atlikimui.

Nuo įkūrimo 2010, MAS sėkmingai dalyvavo įvairiuose projektuose, kaip pavyzdžiui, Zalcburgo festivalio atidarymo ceremonija, Musik Sommer Millstatt, Kirchenkonzert-Reihe St. Leonharde, Original Klang Freistadt ar Senosios muzikos festivalis Linco pilyje.

Tarp paskutiniųjų svarbių pasirodymų paminėtini J. M. Haydno „Schrattenbach Requiem“ festivalyje „Diabellisommer“ Mattsee mieste ir C. Monteverdi „Vespro della Beata Vergine“ Miuncheno „Herculessaal“.

 

Interneto svetainė: http://www.musicaantiqua.at/Kompanija „ERP“

2001 m. įkurta kompanija „ERP“ yra viena pagrindinių muzikos vadybos, prodiusavimo, įrašų, leidybos ir distribucijos įstaigų Estijoje.

Nuo 1992 m. kompanija rengia pasaulio muzikos festivalį „Orient“, kuris pristato Baltijos šalių publikai autentiškus Artimųjų ir Tolimųjų Rytų, Centrinės ir Pietryčių Azijos, Sibiro, Afrikos atlikėjus. „ERP“ įkūrė didžiausią Estijoje vasaros festivalį „Glasperlenspiel“, skirtą klasikinei ir kitų žanrų muzikai. Festivalyje pasirodė tokie atlikėjai kaip Australijos kamerinis orkestras,  Karališkosios „Covent Garden“ operos kamerinis orkestras, Tokijo filharmonijos choras ir kt.

Muzikos įrašų leidyklos „Estonian Record Productions“ leidinių sąraše - Estijos nacionalinės operos, simfoninio orkestro ir nacionalinio baleto, taip pat Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro, Latvijos valstybinio choro, „Orchestre de la Suisse Romande“, „Glasperlenspiel Sinfonietta“, Estijos nacionalinio vyrų choro ir kt. atlikėjų įrašai CV, DVD ir LP formatais.

„ERP“ įkurtas ansamblis „Glasperlenspiel Sinfonietta“ išsikiria savitu muzikavimo stiliumi, kuris atsikleidžia atliekant klasikinės muzikos repertuarą ir kuriant inovatyvius tarpsdisciplininio meno projektus. Pastaraisiais metais „Glasperlenspiel Sinfonietta“ gastroliavo Europos, Lotynų Amerikos ir Artimųjų Rytų šalyse, koncertavo tokiose prestižinėse salėse kaip „Bozar“ Briuselyje, „Concertgebouw“  Amsterdame, Maskvos konservatorijos Didžioji salė ir kt.

„ERP“ komanda turi 18 metų bendradarbiavimo su muzikos kolektyvais ir agentūromis patirtį planuojant ir įgyvendinant tarptautinius koncertų turus ar organizuojant atlikėjų ir instrumentų tarptautinius pervežimus. Du pagrindiniai „ERP“  nariai – Tiina Jokinen and Peeter Vähi yra pagarsėję iškirtinių kultūros ekspedicijų ir kelionių iniciatoriai bei dalyviai, kartu su savo bendraminčiais – TV filmavimo grupėmis surengę turus „Šilko kelias“, „Arctica-Antarctica“, „African Round“, „Siberia-Mongolia“.

 

Interneto svetainė: http://www.erpmusic.com/